Výsledek referenda: Více než 2.400 obyvatel Ostrova se vyjádřilo k záměru zvýšit halu v areálu bývalého podniku Škoda Ostrov. Výsledky referenda nejsou závazné, protože se nedostavilo více než 35 procent ostrovských voličů. K urnám se dostavilo 2.432 z celkového počtu 13.031 oprávněných osob. Z toho 158 bylo pro změnu územního plánu a možnost navýšení haly. Ostatní voliči byli proti.

Kauzu změny Územního plánu č. 3 sledujeme již od jara 2021. Tehdy jsme narazili na podivnou smlouvu (nakonec nepodepsanou) města Ostrova s developerskou firmou Panattoni.

Od té doby informujeme veřejnost na facebookovém profilu iniciativy: www.facebook.com/ostrovmujdomov.

Mezitím se k nám přidali další občané města a mnoho dalších nás v této činnosti podporuje. Děkujeme.

Založili jsme webové stránky o celém projektu stavby hal v areálu bývalé škodovky: www.ostrov-north.cz.

Do všech ostrovských schránek jsme roznosili dva informační letáky. Psali do Ostrovského měsíčníku a chodili na zastupitelstva, která se týkala tohoto projektu.

Sesbírali přes 1.000 podpisů občanů Ostrova a okolí na petici proti navýšení hal na 22,5 metru.

To vše jsme dělali v našem volném čase a z vlastních prostředků, protože jsme absolutně přesvědčeni, že tato monstrózní stavba sem nepatří a přinese mnoho negativ nám i našim dětem. Máme za to, že vedení města nevyvinulo veškerou možnou snahu v dialogu s investorem o podobě dotčeného území. Nehájilo a nadále nehájí zájmy svých občanů.